Ar gali moterys kiloti svorius?

„Sportui dydis nesvarbu“ šią vasarą užvaldė ne tik visas mano mintis, bet ir visą „Dydis nesvarbu“ platformą. Žmonės net pradėjo klausinėti, ar aš persimečiau ant sporto?

Labai smagu, kad šį vasaros eksperimentą užbaigia tokia stipriai vyrams primetama jėgos sporto šaka su svoriais. Atrodo, kad moterims čia ne vieta. Juolab, kad esu skaičiusi, kaip raumeningos moterys patiria patyčias dėl jų kūno išvaizdos. Žinoma, tai galioja ne tik profesionalioms sportininkėms, bet ir toms, kurios nori, kuo raumeningesnio kūno ir todėl pasirenka šią sporto šaką.

Moteriškumą mes suvokiame skirtingai

Aš visuomet sakiau, kad man nesuprantamas žmogus žeminimas ar pajuoka už tai, kaip jis atrodo. Nepriklausomai, kas jo kūną sudarytų. Tu esi moteriška, o tu – vyriška, o tai jau yra negerai. Aš jau kuris laikas savęs klausinėju, kas yra tas moteriškumas. Nes, kiek tikrinuosi su aplinkiniais, tai visi mes jį suprantame skirtingai, pagal savo gyvenimo taisykles ir suvokimą. Bet, kai ateina kalba apie kultūrizmą arba svorių kilnojimą, tai iškart dauguma nusprendžia, kad čia galioja aiškios moteriškumo ir vyriškumo ribos. Ir maži raumenukai dar moteriška ir priimtina, bet štai jau didesni, staiga tampa atgrasu ir „nemoteriška“.

„Ir, kai leidi sau patikėti, praleidęs daug valandų krisdamas, numesdamas, persitempdamas, kad tau pavyks, tuomet tampi nugalėtoju. Sau tu esi olimpinis čempionas.“

Visų pirma, ko nereikėtų pamiršti, kad svorių kilnojimas, kaip ir, beje, dauguma sporto šakų, reikalauja didelio darbo su savo mintimis bei pasitikėjimu savimi. Iškelsiu? Pakelsiu? Atsistosiu? Ir, kai leidi sau patikėti, praleidęs daug valandų krisdamas, numesdamas, persitempdamas, kad tau pavyks, tuomet tampi nugalėtoju. Sau tu esi olimpinis čempionas. Ir apie kažkokius moteriškumus / vyriškumus cypsintis atrodo lyg nepasitikėjimo svorį norintis nusimesti pavyduolis.

Nepasiduokite po pirmo karto

Todėl, jeigu norite pabandyti šią sporto rūšį, būtinai tai padarykite. Jokiu būdu nepasiduokite po pirmojo karto (galioja visur). Ir tik tuomet, kai įsitikinsite, kad veikia jūsų blaivus protas, o ne visuomenės normos, tik tuomet leiskite sau nuspręsti, ar ši sporto šaka jums tinka ar ne.

Man labai patiko, kad treneris labai aiškiai parodė, kaip teisingai atlikti pratimus. Ir kiekvienas, pagal savo pajėgumą, galėjo nuspręsti, kokius svorius jis arba ji yra pasirengęs kelti. Ir nors iš šono tos štangos neatrodo labai sunkios, tačiau, kaip ir dažnais atvejais yra, nereikia pasitikėti tik žvilgsniu.

Mitybos specialistas Artūras Sujeta davė labai daug įdomių mitybos patarimų. Todėl dalinuosi net atskiru jo video. Labai aiškiai išdėsto, kokie mitybos principai turėtų vyrauti užsiimant šiuo sportu.

Tikiuosi, kad po šio įrašo išdrįsite, jeigu bijojote, arba bent jau atsakingiau klijuosite moteriškumo ir vyriškumo etiketes ten, kur jų mažiausiai reikia.

Kas jums yra moteriškumas? Pasidalinkite savo mintimis.

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO