Atostogos Čekijoje, bet ne Prahoje

Atostogos Cekijoje
Atostogos Cekijoje
Atostogos Cekijoje

Atostogos Čekijoje?

Čekija mintyse visuomet siejosi su ištaigingąja Praha.

Dar ji labai aktuali važiuojant slidinėti arba ją kertant pakeliui į kalnus Italijoje arba Austrijoje.

Tačiau žodžių kombinacija atostogos Čekijoje niekada nebuvo tarp svarstomų variantų.

Todėl netikėtai atskridusį pasiūlymą susipažinti su Vakarų Čekijos kurortų trikampiu priėmiau be didesnių svarstymų ir googlinimų.

Tuomet draugė dar priminė apie garsųjį Karlovi Varų kino festivalį prilygstantį Kanams.

O tėčiui, itin mėgstančiam planuoti atostogas, sukilo prisiminimai iš vaikystės, kuomet Karlovi Varai buvo itin dažnai linksniuojamas kaip sveikatinimosi kurortas.

Kadangi Lietuvoje mes taip pat turime galimybę ne tik pasimėgauti, bet ir pasigydyti mineralinėse voniose, todėl savo rekomendacijų sąraše daug apie jas neužsiminsiu.

Bet šiaip visur, kur nuvažiuosite rasite tam tikrų spa procedūrų, kuriomis gydomi medžiagų apykaitos, virškinimo sistemos sutrikimai bei įvairios kitos ligos.

Įdomu tai, kad kiekviena gydykla specifikuojasi tam tikrose ligose. Todėl turint specifinių nusiskundimų, verta pasidomėti, kuri iš jų galėtų jums padėti geriausiai.

Ir dėmesio!!! kaip tik šią vasarą Vakarų Čekijos kurortų trikampis (Karlovi Varus, Marianske Laznes ir Františkovi Laznes) buvo įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą

5 rekomenduojamos vietos planuojant atostogas

1. Karlovi Varai miestas

Šiam miestui, įkurtam 1358 metais, vertėtų  skirti bent dieną.

Visame mieste iš 2-2,5 km gylio trykšta trylika karštų šaltinių, kurių temperatūra yra nuo 41°C iki 73°C.

Kalnuose įsikūrę viešbučiai/pilys, o miestelio centre esanti baroko, klasicizmo, art nouveau stiliaus architektūra bei paminklai neleidžia nuleisti akių žemiau bambos.

Vietinių žmonių lūpose skambėdavo, kiek žvaigždžių yra apsilankę jų miestely.

Ir nenenuostabu kodėl.

Nes būtent čia vyksta įžymusis Karlovi Varai kino festivalis, pritraukiantis pasaulinio lygio žvaigždes.

Čia buvo filmuoja „Džeimso Bondo“ filmo „Casino Royale“ dalis. Žinoma, pačiam filme Karlovi Varai suvaidino kito miesto vaidmenį, bet pasigirti juk nekainuoja.

Mūsų kelionės metu apsistojome Spa Hotel Imperial  viešbuty. Jį rekomenduoju išbandyti bent vienai nakčiai. Ir vien tik dėl vaizdo. Savo kambarius atras tiek mėgstantys miesto šviesas, tiek ir dievinantys miškų bei kalnų vaizdus.

Daugiau apie miestą.

2. Frantiskovi Laznės geltonos spalvos architektūra

Frantiskovi Laznės yra vienas vaizdingiausių Čekijos kurortinių miestelių.

Geltonos spalvos gerbėjų akys jausis it rojuje. Kadangi visa miestelio archtekūra pasižymi geltonos ir baltos spalvų fasadais.

Pats miestas yra itin žalias ir su dideliais parkais, tarp kurių yra promenadų bei SPA viešbučių.

Mes buvome apsistoję Spa Resort Pawlik-Aquaforum viešbutyje kartu ir su itin dideliu vandens parku. Puiki vieta visai šeimai atsipūsti.

Daugiau apie miestą.

3. Kynžvarto pilis

Pradžioje žiūrėjau nepalankiai į šį objektą. Niekuomet nebuvau pirma eilėse prie bileitų į pilis, dvarus ir panašias lankytinas vietas.

Užėjus į vidų atvipo žandikaulis, kaip išlaikytos visos detalės ir atkurtos situacijos.

Atrodo lyg pats kancleris, ar koks rusijos caras tuoj išnirs iš už kampo eidami link bibliotekos. Beje, joje saugomi surinkti inkunabulai (230 vienetų), viduramžių rankraščiai, vertingi spaudiniai, mokslinės knygos, enciklopedijos. 

Įdomioji dalis – dovanos, kurias siuntė pasaulio galingieji už tarpininkavimus priimant jiems svarbius sprendimus. Pavyzdžiui viena iš tokių – Rusijos caro tiesiai iš Egipto atsiųsta mumija sarkofage.

Daugiau apie Kynžvarto pilį rasite čia.

4. Pramogos ant Klinovec kalno

Pasirodo, kad leistis nuo kalno yra linksma ne tik žiemą, bet ir vasarą.

Turėjau progos pirmąkart išbandyti nusileidimą nuo 1244 m viršukalnės dviračiu. Ir nors dviratis skirtas visiškai pradedantiesiems, o trąsa nebuvo itin stati, tačiau širdis buvo prisipildžiusi adrenalinio.

Pirmąkart išbandantiems šią pramogą rekomenduojama rinktis kuo platesnėmis padangomis dviratį. Tokiu būdu dviratis nepraslysta ant staigesnių posiūkių ir taip jausitės saugiau stabdydami.

Kaip ir slidinėjant yra trijų lygių trąsos. Mažiausiai patyrę leidžiasi mėlynąja, nuožulnesne trąsa. Mėgstantyss iššūkius renkasi raudoną arba juodą trasas.

Norintiems atostogas praleisti ramiau yra vaikščiojimo takai, kuriais galite pakilti arba nusileisti nuo kalno.

Daugiau apie Klinovec kalną.

Dviračių nuomos punktas „Trail Park Klinovec.

5. Marianske Laznės romėnų vonios ir Maksimo Gorkio kolonada

Čia kadaise lankėsi Johanas Volfgangas fon Gėtė ir Frederikas Šopenas, kurio viešnagę Marianske Laznėse primena kasmetinis Šopeno muzikos festivalis.

Šiame miestelyje dažnas svečias buvo ir Anglijos karalius Edvardas VII. Viešbutyje „Nove Lazne“ jis turėjo tik jam specialiai įrengtą vonią. Kurią galite išbandyti ir šiandien.

Tame pačiame viešbutyje yra ir plačiai keliaujančiųjų portaluose aprašomos romėnų vonios ir pirtys. Wooow. Tikras instagramerių rojus.

Mane dar stipriai sužavėjo 120 m. ilgio, Maksimo Gorkio neobarokinė kolonada, kuri pastatyta tarp 1888 ir 1889 m. Kartu su ant sienų esančia galerija kolonada buvo skirta neskubiems pacientų pasivaikščiojimams ir mineralinio vandens gėrimui.

Viešbučio Nove Lazne kontaktai.

Daugiau apie miestelį Marianske Lazne.

Karlovi Varai regionas yra puiki galimybė trumpom ir įvairaus biudžeto atostogoms. Rekomenduoju į jas vykti su savo transpotu, tokiu būdų daugiau pamatysite ir galėsite lengviau judėti tarp vietovių.

Skrydžiai galimi su persėdimu.

Šioje kelionėje buvau kartu su Aiste iš Ū ilgoji tinklaraščio bei Gėlėtos kosmetinės tinklaraštininke Inga. Rekomenduoju užsukti ir pas jas į blogus kitokioms įspūdžių perspektyvoms. 

Atostogos Čekijoje buvo suorganizuotos Čekijos turizmo agentūros. Jeigu turite klausimų, kaip ir kur organizuoti kelionę Čekijoje, jie su malonumu atsakys.

Visos mintys ir įspūdžiai yra mano be papildomų nuorodų.

SHARE:


1 comments so far.

Įrašo “Atostogos Čekijoje, bet ne Prahoje” komentarų : 1

  1. […] suplanuotą kelionę esu be proto dėkinga Čekijos turizmui ir savo kompanionėms – Martai, Giedrei ir […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO