Kalanetikos magija ramybėje (video)

Ar žinojote, kad kalanetika, tai plonu siūlu į vienį susieti baletas ir joga. Man tai buvo staigmena. Niekada netikėjau, kad šoksiu baletą. Nelabai mane viliojo ir jogos mantros. Tačiau kalanetika labai gražiai nuramina dieną ar savaitę, kai jos būna vienu judesiu per intensyvios. Kai norisi valandą pabūti ramiai, o kartu ir išvalyti kūną nuo apkerpėjusių minčių.

Ne, tai nėra meditacija. Ir taip, kalnetika yra sportas. Būtent jos metu išsiaiškinau, kokia galia yra mano pačios kūne ir gebėjime jį mankštinti be papildomų hantelių ar kitų prietaisų, užimančių tiek daug erdvės.  Kaip sako Maja, dirbti su pilvo raumenimis galima net sėdint mašinoje, kai aplinkui dauguma užsiima stebuklais ir bando bet kokius neaplenkiamus kamščius praretinti bent keliais papypsenimais per sekundę.

Maja yra labai gera mano draugė. Todėl renkant sporto rūšis šiam projektui, aš net neabejojau, kad merginos, apsilankiusios jos treniruotėje, išeis ne tik pasportavusios, bet ir pasikrovusios teigiama energija. Išties rezultatai ne visuomet turėtų būti prioritetine eiga išdėlioti, nes tuomet mes susitelkiam tik į juos, pamiršdami pačios kelionės svarbą ir grožį. Ir kuomet to nėra, tuomet ir nelieka laiko akimirkų grožiui. Nelieka laiko pasimėgauti pačiu sportu.

Video reportaže pristatome šią sporto šaką, o kartu ir sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus bei mitybos specialisto Artūros Sujetos įžvalgomis.

Video ir foto: Vytautė Ribokaitė

 

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO