Mane išmokė visas gyvenimo bėdas ir problemas suversti svoriui ir veidrodžiui

Body image
Buvau, esu bei, matyt, jau ir liksiu „pliusinio“ dydžio.
Ne, manęs niekas neužgauliojo mokykloje. Ne, manęs niekas neskriaudė kieme. Gal kartą ar kitą, tačiau gyvenimo man bendraamžiai labai negadino. Visada su jais sutariau, visada buvau sava. O, jei ir nesava, tai skaudžių komentarų nelabai ir pamenu.
Tačiau gyvenimą ir savivertę man visada gadino suaugusieji. Tie, nuostabieji ir protingieji, kurie viską geriau už tave žino, kurie nori tau „padėti“ virsti gražia (!!!) mergaite. Manęs nuoširdžiai nekentė fizinio lavinimo mokytojos! Nežinau kaip dabar, bet mano laikais buvo rašomi pažymiai… aš niekada neturėjau dvejetų… išskyrus už kūno kultūrą (tada taip vadinosi mokyklose… tikiuosi, dabar yra geresnių pavadinimų ir pažymių niekas už tai neberašo… labai tikiuosi). Pas mane buvo vieni devintukai ir dešimtukai trimestro pabaigoje… išskyrus šešetas už kūno kultūrą. Aš verkdavau naktį prieš kiekvieną kūno kultūros pamoką. Aš vengdavau ir „bėgdavau“ iš kūno kultūros pamokų… nes tai buvo amžinas pažeminimas, kurį aš prisimenu ir po 15 metų.
Kiti suaugusieji, kurie nuoširdžiai man primindavo, kokia aš kitokia – tai tėvai… aš labai norėčiau tikėti, kad visa tai buvo (beje ir yra…) iš meilės. Man visą jaunystė kalė į galvą ir varė visus kompleksus suaugusieji. Nesusirasi draugų, neturėsi vaikinų, negausi gero darbo… Žodžiu, būsi niekuo, kol nenumesi svorio!. Ir kaipgi aš galėjau tuo netikėti?? Aš išbandžius turbūt viską, kas tik būdavo prieinama, buvo ir gerų ir blogų rezultatų… Aš neužsikirsdama galėčiau valandų valandas pasakoti apie sveiką mitybą… nuoširdžiai, nei viena mano draugė iki šiol nevalgo taip sveikai, kaip valgau aš. Nei viena. Bet stora visada buvau tik aš.
Taip, sporto nekenčiau. Dėka tų kūno lavinimo pamokų, dėka įvarytų kompleksų ir negalėjimo būti geriausia visur, kur turiu dalyvauti. Nesu pilka pelytė, niekada tokia ir nebuvau. Gal dėl to ir kliūdavau. Visi iš manęs kažko tikėdavosi. Ir niekaip nesuprasdavo, kodėl aš va tokia, nors būčiau visai graži mergaitė… Man įkalė į galvą, kad aš negraži žmonės, iš kurių taip norėjosi paramos ir palaikymo. Mane išmokė lyginti save su kitomis – lieknomis, nes tik jos yra gražios! Mane išmokė, kad vyrai į mane niekada nežiūrės ir nenorės. Kad neturėsiu šeimos ir vaikų. Mane išmokė visas gyvenimo bėdas ir problemas suversti svoriui ir veidrodžiui. Tai buvo ir yra didžiausias melas mano gyvenime, kuriam aš pasidaviau.
Man dabar gerokai per trisdešimt. Aš tik prieš kelis metus pradėjau nuosekliai mokytis save mylėti. Tai puikiai sekas namie prieš veidrodį, ne visada dar sekasi išėjus į gatvę… Man žmonės šypsosi, vyrai mirksi. Ir aš vis dar bandau patikėti. Aš praktiškai kasdien išgirstu komplimentų darbe, kad vau, kaip fainai atrodai (niekas manęs labiau nesupras, ką reiškia Lietuvoje apsirengti stilingai ir įdomiai bet kokiai „plius’ei“…). Aš bandau ir bandau patikėti, kad man nemeluoja. Nes atstatyti sužalotą grožio sąvoką nėra lengva.
Aš jau mėnesį sportuoju. Ir vis dar negaliu patikėti, kad prisiverčiau. Nėra lengva, bet lengviau nei tikėjausi. O ir tikslas viso šito reikalo ne svoris, o judėjimas – darbas ofise ir nuolatinis lietus lauke atėmė judėjimo laisvę iš manęs. Nesieksiu sportinių aukštumų, bet disciplinos šiek tiek gyvenime tai teikia. Tuo ir džiaugiuosi.
O vyrai? Jie visada labai daug su manim vargo. Kai atsigręžiu atgal, aš suprantu, kaip stipriai jie turėjo norėti manęs, kad kęstų visus mano kompleksus, pyktį, atstūmimus. Man sako „gražuolė“, o aš mintyse maldauju nustoti meluoti. Anksčiau ar vėliau, jie visi pavargdavo ir, iškėlę rankas, atsitraukdavo. O kiek ne tokių atkaklių puikių šansų praleista…
Aš ką tik grįžau iš pasimatymo. Aš nebebijau būti savimi. Aš neužduodu sau klausimų, ar patiksiu tokia, kokia esu. Nes aš žiūriu į jo akis ir matau, kad patinku. Nes aš esu daugiau negu svoris. Visada ir buvau tik man melavo. Tą melą pagaliau pavyko demaskuoti.

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO