Nepasaldintos 17 dienų

Šiandien skaičiuoju 17ą dieną be saldėsių. Iki begalybės džiaugiuosi savo pasiryžimu ir jo tęstinumu.
image2_1
Bet labiausiai mane nenustoja įkvėpę atradimai, vykstantys šių dienų laikotarpyje. Svarbiausias jų- mąstymas.

Taip, būtent, sąmoningas smegenų grumuliavimas apie tai, kas vyksta manyje, kodėl tai vyksta ir kaip tai suspindi.
Pagrindinis iššūkis pirmomis dienomis buvo prisiminti, kad saldumynams ir visiems kitiems saldumams aš „nebepasirašau“. Nes būdavo tokie lyg nesąmoningi veiksmai: parduotuvėje į krepšelį įsimesti varškės sūrelį, sustojus degalinėje nusipirkti užkąsti šokoladinį batonėlį arba tiesiog paužkandžiauti mažais saldžiais ir blizgančiais skanumynais kirpėjos kėdėje. Ta štai, atrodo, kai nepagalvoji, tai kiekvienam žingsnyje slypi pagunda apsalti. Į jas aš net dėmesio neatkreipdavau. 1+1+1+1+1=toli gražu nebe vienas.
Aš labai stipriai pradėjau kreipti dėmesį, kada būtent užsinoriu „kažko“ saldaus. Ir labai gražiai pasitvirtino taisyklė, jog saldumynų noras, tai nepilnavertės mitybos išraiška. Na, būsiu atvira, mano mityba vis dar nesimbolizuoja sveikos ir visomis reikalingos medžiagomis užpildyto dienos energijos šaltinio. Bet, šią, aukščiau paminėtą teoriją, aš sau primenu, kai išlenda žiaurus noras čia ir dabar suvalgyti kokį skanumyną: Giedre, tu nori valgyti, o ne saldumyno (aš tą teoriją persifrazavau, taip man paprasčiau susikalbėti su savimi). Ir tuomet einu užvalgyti riešutų, vaisių arba tiesiog duonos arba tiesiog sumuštinį arba tiesiog tai, kas nepertekęs dirbtiniu saldumu. Ir padeda.
Ir nelabai.
Esu moteris su savais ciklais. Ir ne tik fiziologiniais, bet ir stipriai išreikštais emociniais. Kartais noriu juoktis taip garsiai, kaip Jazzu dainuoja „Lower than ground“, o kartais verkti su pasikukčiojimais. Taip ir su tais saldumynais. Tikrai, čia man viskas taip lengvai nesigauna. Buvo akimirka, kai neatsilaikiau prieš gimtadienio torto gabalėlį. Yra labai daug momentų darbe, kai nukritęs cukraus kiekis kraujyje iškart mane pristato prie kavos aparato ir įpila saldaus saldaus karšto šokolado.
Žinoma, kad būna tokių akimirkų. Bet aš jau šio iššūkio pradžioje rašiau, kad tai nebus kardinalus kažko atsisakymas ir savęs tvardymas bet kokia kaina. Per pastarus du metus pastebėjau, kad veiksmai atliekami su meile ir nuoširdžiu susitarimu su savimi, man sekasi daug geriau, nei daromi per prievartą ir stiprų savęs varžymą. Tuomet aš jaučiuos daug nelaimingesnė tai darydama ir net negalvoju apie teigiamą tų veiksmų įtaką. Pamenu tas pats buvo ir su sporto sale. Kol aš eidavau ten tik tam, kad numesčiau svorio ir sverdavaus prieš kiekvieną treniruotę, tol net didžiausias pasiekimas (5 min. išbūti „lentos“ (plank) padėtyje) manę nė sekundės nedžiugino. Tas pats ir su saldumynais. Aš žinau, kad jie mano organizmui ir sveikatai neprideda nė gramo naudos. O ypač sergant diabetu. Todėl man norisi tai padaryti dėl geresnio cukraus savo kraujyje. Dėl stipresnės širdies. Ir dėl ištvermingesnio organizmo.
Ir prie to sąrašo dar pridėsiu sąmoningumą. Nieko nėra nuostabiau, kaip stebėti, analizuoti save ir daryti išvadas. Kartais jos tobulos, o kartais į lankas. Bet tas pats procesas yra mano šių metų atradimas.
Kita labai stipri pamoka- klausti sudėties. Vakarykštis šokas: varvinu į kavą medų ir lyg tarp kitko paklausiau baristos , koks ūkis jiems pristato tokį auksinį medų.
„Parduotuvėje perka. Čia nieko natūralaus“.
Pagamintas medus su cukrumi. Nesijuokit, man tikrai medus visąlaik asocijuodavosi su bitėmis ir gamta. Bet ne su gamykla ir baltais milteliais. Puse dienos vaikščiojau išsižiojus. Giedre, visąlaik paklausk, jei tau atrodo savaime suprantama.
Beje, apie mano iššūkį išgirdo ir dama, kuri mane apdovanojo štai „Mix Box“ dovana. Jos viduje sudėti visokiausia skaniausi užkandžiai be cukraus ir vadovaujantis „5 valgių“ principu. Ir kelis lapus su mitybos planu. Gal ir reiks peržvelgt tuos lapus, kol užkandžiausiu pasūdintom kokoso drožlėmis.
„Life is not about denial, it’s abundance. Enjoy every moment, made with love.“
image1_2

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO