Plius dydžio paltai: kaip išsirinkti?

Paltai
Faktas. Gyvenant Lietuvoje ir jos apylinkėse yra privalomas šiltas lauko apsiaustas. Todėl oro temperatūrai po truputį krentant žemyn ir šaltam orui vėl sugrįžtant į mūsų kasdienybę pats laikas pagalvoti ir apie stilingus plius dydžio paltus.

 Stilingi plius dydžio paltai – MISIJA ĮMANOMA! 

Surasti tinkamo dydžio paltą gali būti didžiausias iššūkis turintiems nestandartinių išmatavimų figūras. Bet tai tikrai nėra neįmanom misija.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A ☆ L E R O (@alerobuttercup) on

Pamirškite: tą galiu ir to negaliu principą. Mėgaukitės paieškomis ir matuokitės, matuokitės bei dar kartą pamatuokite.
O, kad būtų paprasčiau, dalinuosi keliais patarimais, kuriuos pati prisimenu kaskart nerdama į paieškas:

  1. Matuokitės apsirengę kelis sluoksnius šiltesnių drabužių. 

Tokiu būdu matysite, ar jausitės komfortabiliai su paltu, kai sluoksniuosite drabužius šaltuoju periodu. Todėl paltą rinkitės šiek tiek platesnio silueto arba prašykite didesnio dydžio, jeigu pastarojo siluetas yra aptakus. Nieko tokio, jeigu paltas bus laisvesnis, kai po juo vilkėsite lengvesnį drabužį.

  2. Matuodamiesi įsitikinkite, kad paltas nevaržo jūsų judesių. 

Sukryžiuokite prieš save rankas, pakelkite jas į viršų, pasisukinėkite į šonus, pasilankstykite į visas puses. Taip įvertinkite, ar paltas niekur neveržia ir neriboja judesių. Jeigu drabužis judesio metu įsiveržia ir su juo yra nekomfortabilu, prašykite pardavėjos didesnio dydžio.

Nesitikėkite, kad nešiojant audinys prasitampys. Iš patirties skrynelės: įsigijau lietpaltį, kuris šiek tiek veržė per krūtinę,  labai greitai tas drabužis tapo pastoviu spintos gyventoju , nes judant arba net vairuojant mašiną jausdavau nepatogumą ir suvaržymą.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Musemo Handahu (@misslionhunter) on

  3. Atkreipkite dėmesį į rankovių ilgį ir siluetą. 

Nesistenkite slėpti savo rankų po itin plačiomis rankovėmis. Tokiu būdų tai gali tik iškraipyti bendrą jūsų kūno siluetą. Taip pat rankovės turėtų užsibaigti maždaug 2 centimetrais žemiau jūsų riešakaulių tam, kad judant rankos būtų uždengtos.

  4. Tinkamas palto ilgis priklauso ne tik nuo figūros, bet ir nuo poreikių. 

Jeigu planuojate įsigyti tik vieną paltą, tuomet rinkitės universalų ilgį, kuris užsibaigia ties keliais arba šiek tiek virš jų. Tokio ilgio paltai puikiai tinka tiek su suknelėmis, sijonais arba kelnėmis. Ilgesni paltai geriau atrodo ant aukštesnių žmonių, kai tuo tarpu trumpesni – žemesnio ūgio. Žinoma, jeigu oras atšąla iki tiek, kad ant nosies formuojasi varvekliai, tuomet,  koks skirtumas, kaip kas atrodo. Svarbiausia – šilta. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tanesha Awasthi (@girlwithcurves) on

  5. Atkreipkite dėmesį į savo figūros linkius ir išskirtinumus. 

Visų moterų figūros yra skirtingos. Vienos turi platesnius klubus, kitos apdovanotos didesnėmis krūtinėmis. O trečios džiaugiasi turėdamos visą paketą. Žinant savo kūno ypatumus yra daug lengviau ieškoti sau tinkamo bet kokio drabužio. Taip pat nepamirškite, kad dauguma atvejų drabužiai siuvami pagal vieną standartą, todėl yra normalu naują pirkinį nunešus pas meistrą šiek tiek patvarkytipagal savo kūno išmatavimus.

 Paltai pagal kūno proporcijas: 

Turinčios didesnį pilvuką arba/ir klubus (kriaušės arba obuolio tipo figūros) rinkitės apsiaustą arba paltą, kuris platėja būtent ties šiomis vietomis. Tokiu būdu nejausite judesių suvaržymo plačiausiose vietose. Beje, „A“ formos siluetas tinka beveik viso tipo figūroms.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tanesha Awasthi (@girlwithcurves) on

 Jeigu esate plius dydžio ir žemo ūgio , rinkitės paltą, kurio ilgis užsibaigia šiek tiek aukščiau kelių ir tobulai tinka iš pločio. Šiuo atveju pastarasis matmuo netgi svarbiau nei palto ilgis. Jeigu randate tokį, kuris puikai atitinka jūsų apimtis (nei per platus, nei per siauras), tačiau šiek tiek yra per ilgas, tai pastarąjį koreguoti paprasčiau.

 Jeigu turite plačius pečius ir platesnes stiprias rankas , ieškokite švarkų ir paltų su dolmano arba kimono tipo rankovėmis. Taip pat galite pabandyti paltus, pasiūtus iš tampresnio audinio. Šiuo atveju ypač svarbu matuojantis būti apsirengus storesniu drabužiu arba bent keliais sluoksniai, kad įsitikintumėte, jog rankos nebus per daug aptemptos. Kai kuriais atvejais paltas gali tobulai tikti, tačiau rankovės būna per siauros. Tuomet pabandykite didesnio dydžio drabužį, kurį vėliau susisiaurinkite ties liemeniu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Plus Size Style Watch (@plussizestylewatch) on

 Didesnės krūtinės turėtojos  eksperimentuokite su priekiniu susegimu, t.y. jo nesegdami ir suteikdamos šiek tiek laisvės krūtinei. Jeigu diena pasitaikys vėsesnė nepamirškite spalvotos skarelės arba šalikėlio, tai tik paįvairins jūsų derinį. Teikite pirmenybę vienos eilės susegimo paltams, tokiu atveju siluetas atrodys proporcingiau. Viena eilė žvilgsnį vedžioja iš apačios į viršų ir suteikia ilgio vaizdą. Dviejų eilių – iš kairės į dešinę ir optiškai platina.

 Norinčioms pabrėžti klubus , rinkitės paltus su pridėtinėmis ir atsikišusiomis kišenėmis. Tai puikiai tiks turinčioms apversto trikampio tipo figūras. Jeigu norite sukurti proporcingą vaizdą tarp platesnių klubų ir siauresnės viršutinės dalies, rinkitės paltus su paslėptomis kišenėmis.

 Turinčioms liemenį  ir norinčioms jį pabrėžti, nepamirškite paltų su diržais.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louise O’Reilly (@stylemecurvy) on

Ir pabaigai,  jeigu jūsų svoris ir kūno apimtys yra linkusios pastoviai kisti , jums norėsis turėti tokį paltą, kuris puikai tiks tiek vienu, tiek ir kitu periodu. Įsigykite dviejų eilių susegimus turinčius paltus.

Tokiu atveju galėsite  paltą šiek tiek pasiaurinti arba paplatinti tiesiog persiūdamos sagas. Siaurinimo ir platinimo triuką galite padaryti ir su diržais, kai kelios papildomos skylutės gali būti išnaudojamos vienu periodu arba pamirštamos – kitu.

Svarbiausia –  vadovaukitės savo nuovoka ir rinkitės drabužį tokį, kuriame jūsų kūnas jaučiasi komfortabiliai  bei netrukdo smegenims kurti pozityvaus gyvenimo.

Nes ne jūs, bet drabužis turi derintis prie jūsų.

 Užsisakyk stiliaus paslaugas čia 
SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO