Pozityvumą ir pasitikėjimą skatinantys video

Pozityvumą ir pasitikėjimą didinantys videoSusitikimuose su moksleiviais kalbu apie tai, kas man padeda auginti pasitikėjimą savimi. Ir vienas iš žingsnių yra pozityvaus mąstymo ugdymas. O tai labai stipriai priklauso ne tik nuo mano darbo su savo automatinėmis mintimis, bet ir nuo išorinės informacijos pasiekiančios akis ir ausis.

Pradėjusi kelionę į savęs priėmimą supratau, kad labai svarbu yra ieškoti, kuo daugiau konstruktyviai pozityvių žinučių pačiai. Nes, kaip žinia, greičiausiai prieinamoje ir populiariausioje žiniasklaidoje labai dažnai yra straipsniai, kurie kuriami paspaudimams generuoti. O juos daugiausiai skatina neigiamas, agresyvus ir žeminantis kitus turinys (Why we love bad news (Psychology today) , Why bad news dominate the headlines (BBC)).

Noriu pasidalinti motyvaciniais video, kurie padėjo asmeniškai atsakyti pačiai sau į keletą klausimų ir praturtinti savo žinių bagažą.

  1. Mokinkite mergaites drąsos, o ne tobulumo. Viena iš „Ted“ kalbų, kuri manyje sėdi jau gerą pusmetį. Ir kaskart bendraudama su jaunomis mergaitėmis, prisimenu šios kalbos žinutę ir bandau tuo pagrindu jas įkvėpti būti drąsiomis savo sprendimuose ir bandymuose.
  2. Kodėl visi apsinuogina? Serialo „The Big Bang Theory“ aktorė Mayim Bialik iškelia klausimą, kodėl moterys savo galią siekia parodyti seksualiai apsinuogindamos (kalba neina tiesiog apie „seksi pupytes“ su savais tikslais). Man pačiai labai dažnai kyla klausimas, kodėl yra tiek daug nuogo kūno, kai eina kalba apie moters išsilaisvinimą ir savo kūno pripažinimą. Iš vienos pusės, kaip ir suprantu, kad to kūno slėpimas ir siekimas įtikti kitų norui jo nematyti yra kaip simbolis, kodėl moterys, įvairiausio sudėjimo, nebebijo nusimesti drabužių. Bet tada iškart ateina kitas klausimas, kuris labai artimas aktorės iškeltam: ar tikrai nuogo kūno hiperbolizavimas ir pastovus demonstravimas suteikia merginoms galios būti drąsiomis savo sprendimuose, darbuose ir pasiekimuose, nesusitelkiant į grožį ir jo vaidmenį gyvenime. Bet čia galbūt atskira tema, kuriai aš po truputį bręstu. Bet labai puiki erdvė pamąstymui.
  3. Tavo išmatavimai nieko nepasako apie tave. Įvairių profesijų, nestandartinių išmatavimų moterys pristato savo veiklą, kurios neįtakoja jų kilogramai ir centimetrai. Po #HereIAm slepiasi ir daugiau istorijų apie stereotipų naikinimą.
  4. Socialiniai tinklai padeda išlaisvinti baimes. Daug yra burbuliuojančių, kad socialiniai tinklai pakišo koją gyvam bendravimui. Ir aš čia neisiu į ginčus. Bet iš kitos pusės, kiek daug pavyzdžių yra, kai tie patys socialiniai tinklai tapo didelių perversmų, judėjimų ir atvirumo įrankiais. Vienas tokių pavyzdžių, kai būtent socialinių tinklų pagalba, žmonės nebebijo savęs ir savo kitoniškumo. Nes jie atranda vieni kitus ir tai jiems padeda tapti drąsesniais. Tas pats įvyko su „Body positive“ judėjimu, tas pats ir su šios merginos istorija.
  5. Viskas prasideda nuo mažiausiųjų. Labai daug teorijų ir tyrimų atlikta pagrindžiančių mintį, kad mūsų mažiausieji yra savo tėvų ar globėjų atspindys. Todėl, tai, ką jūs jiems ar prie jų sakote apie save ar kitus, labai tvirtai susipakuoja į jų galveles ir lieka ilgam. Nuostabus pavyzdys, kaip galima padėti vaikui tapti savimi pasitikinčia ir drąsia asmenybe.

  6. Pasivaikščiojimai su Ryčiu Zemkausku. Iš principo rekomenduoju pasiklausyti visus, bet šiais metais mano atradimas buvo pasivaikščiojimas su Olegu Surajevu. Jeigu dar nesekate nė vieno jų, tuomet pats laikas pradėti.  Video galite rasti paspaudę ant viso šio ilgo sakinio.
  7. „The affect on others is the most valuable currency there is“ Jim Carrey kalba universitetą pabaigusiems studentams. Nors video patalpintas jau seniai, tačiau aš jį pamačiau tik šiais metais. Ir man tai stovi galvoje, nes anksčiau padariau daug klaidų negalvodama apie tai, kaip aš veikiu kitus žmones.

Žinoma, tai tik keletas, kuriais norisi dalintis, bet dar yra šimtai tokių, kurių net nesu mačiusi.

Pasidalinkite savo mėgstamiausiu video komentaruose. Man įdomu ir toliau atrasti.

 

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO