Gisella Francisca: Norvegijoje esu sutikusi žmonių, kuriems gėda būti savimi

Pradėjusi iniciatyvą „Dydis nesvarbu“ ieškojau plius dydžio tinklaraštininkių, kurios ne tik stilingais deriniais, bet ir mintimis padėtų išlipti iš vieno grožio standarto suvokimo. Viena tokių buvo Gisella – garbanota ir žodį „gėda“ retai vartojanti brazilė gyvenanti, karščiu net nealsuojančioje, Norvegijoje.

Stilinga asmenybė Gisella Grancisca

Plius dydžio stiliaus skleidėja sutiko pasidalinti mintimis, kaip ji pradėjo „body positive“ temas, kai šis judėjimas dar net neturėjo realaus pavadinimo. Kaip jai sekėsi savo kitoniškumą pritaikyti standartiniu skandinavišku grožiu pasipuošusioje šalyje.

Audio įrašas

Visa ko pradžia

Stilinga asmenybė Gisella Grancisca

Tinklaraštį pradėjau rašyti prieš 8 metus dar gyvendama Brazilijoje. Pradžioje tai buvo daug minčių apie gyvenimą tiesiog būnant savimi. Tuomet „body positive“ judėjimas dar neturėjo pagreičio ir aš buvau viena pirmųjų pradėjusi apie tai rašyti. Iš pradžių daugiau dėmesio skyriau gyvenimui ir meilei, kuri tuo metu buvo mane užvaldžiusi. Vėliau meilė išgaravo, o tinklaraštis išliko. Moterys labai aktyviai įsitraukė į kuriamą turinį ir aš tapau pavyzdžiu, kaip galima save priimti, mylėti ir būti stilingai nesijaudinant dėl atvaizdo veidrodyje.

 

Apie pozityvų požiūrį į save ir  kūną. Kas yra gėda?

Visų pirma tai yra leidimas pačiai patikėti, kad esi verta meilės sau už tai, kas ir kokia esi.

Čia, Norvegijoje, esu sutikusi nemažai žmonių, kuriems gėda būti savimi, nes tuomet jie lieka visuomenės sukurtų standartų užribyje.

Kiek pamenu aš pati niekada neturėjau problemų dėl savo kūno priėmimo. Užaugau labai pozityvioje šeimoje, kurioje moterys yra stiprios ir pasitikinčios savimi. Ši savybė man buvo diegiama nuo vaikystės.

Žinoma, gyvenime būna juodų periodų, pilnų liūdesio, savigailos ir kritikos savo išvaizdai. Anksčiau aš drausdavau sau liūdėti arba jaustis blogai. Ir tik neseniai išmokau šiek tiek pagyventi šioje  emocijoje. Ir, kaip dauguma etapų šiame gyvenime, šios būsenos praeina. Arba aš pati pradedu ieškoti išėjimo iš jų. Tuomet, žiūrėdama į veidrodį, sąmoningai ieškau to, kas man patiktų, o ne to, kas dar labiau galėtų gadinti nuotaiką.

Visuomet stengiuosi prisiminti, kas mane daro išskirtine ir kodėl galiu savimi didžiuotis.

Apie kitoniškumą Norvegijoje

Persikraustydama gyventi į Norvegiją buvau įsitikinusi, kad tai yra išsivysčiusi ir pažengusi į priekį šalis. Tačiau šiek tiek nusivyliau, nes radau sąstingį žmonių įvairovės atžvilgiu.

Stilinga asmenybė Gisella Grancisca

Šioje šalyje pilna grožio standartų: visi liekni, stiprūs ir aukšti. Ir, jeigu tu atrodai kitaip, tuomet gali sulaukti nemažai išvaizdą vertinančių žvilgsnių. Atrodo lyg egzistuoja nerašytos taisyklės, kad čia tu negali žibėti, džiaugtis savimi tokiu, koks esi, nes būsi iškart nuslopintas. Jiems sunku priimti kitokius.

Neseniai turėjau atvejį, kuomet vietinės tinklaraštininkės išmetė mane iš projekto, kalbančio apie tai, kaip socialinių tinklų vaizdai neatitinka gyvenimo tikrovės. Kai paklausiau, kodėl buvau pašalinta, tai aiškino, kad mano anglų kalbos tarimas nepatiko. Tai tiek tos įvairovės ir jos priėmimo. (Gisellos blogo įrašas apie šį nesusipratimą čia)

Stilinga asmenybė Gisella Francisca

Iš principo jie gali tau sakyti, kokia tu nuostabi, stilinga ir įkvepianti, bet tuo pačiu metu vis tiek negali prisėsti prie to paties stalo. Ir Norvegija pilna tokio riboto mąstymo žmonių. Nors smagu, kad bent jau nemažai prekės ženklų yra atviresni įvairovei ir kviečia mane dalyvauti jų reklaminėse kampanijose.

Apie plius dydžio madą

Aš ne tik mėgstu, bet ir domiuosi mada ir jos tendencijomis. Galimybė apsirengti taip, kad galėtum per drabužį atskleisti požiūrį ne tik į save, bet ir visuomenę, atrodo, kaip pagrindinis mados privalumas. Todėl ji turėtų būti prieinama bet kokio dydžio žmogui.

Stilinga asmenybė Gisella Francisca

Tačiau dauguma moterų, kurios kreipiasi patarimų, dažnai slepiasi už drabužių. Plius dydžio moterims pastoviai diegiama, kad drabužiai turi padėti pasislėpti, sumažinti save ar atrodyti taip, kaip iš jų tikisi kiti. Vietoj to, kad tai būtų vaizduotės išlaisvinimo priemonė. Savo pavyzdžiu stengiuosi parodyti, kad kiekviena mūsų galime jaustis seksualios, stilingos ir atrodyti gerai tuose deriniuose, kurie mums padeda atsiskleisti ir išryškinti save.

Kita didelė problema – moterys, įpratusios lygintis viena su kita pabrėžiant, kas kiekvienoje iš jų yra negerai.

Stilinga asmenybė Gisella Grancisca

Tik parodyk pilvą, rankas ir tu jau elgiesi blogai, ne pagal kažkieno sugalvotas taisykles. Todėl, manau, kad nuomonių formuotojų ( angl. influencers) pagrindinis vaidmuo yra savo gyvenimo pavyzdžiu po truputį keisti šias nusistovėjusias žaidimo taisykles ir mokinti moteris mėgautis ir mylėti save. Nepasiduoti jų neatitinkantiems standartams ir nesilyginti vienai su kita, kurios kojos dailesnės ar pilvas mažesnis. Šie konkursai dar nė vienos nepadarė laiminga.

Mes tiesiog prarandame save, kai bandome įsisprausti į kitų įdiegtus grožio stereotipus.

Gisellos mintis ir įkvėpimus galite sekti:

bloge www.gisellafrancisca.com

instagram www.instagram.com/GISELLAFRANCISCA/

facebook www.facebook.com/gisellafrancisca/

Daugiau stilingų asmenybių galite rasti čia.

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO