Leah: pavargau nuo kasdieninių minčių apie svorį

Sutikę gatvėje šią asmenybę, jos ryškaus įvaizdžio tiesiog nenorėtumėte paleisti iš savo atminties. „Dydis nesvarbu“ ne tik įsidėjo šį vaizdą, bet ir dar pakalbino jo savininkę Leah Vernon. Interviu metu stilinga mergina net prunkštelėjo iš juoko paklausta, kaip ji šokiruoja stereotipus.

„Aš juk esu juodaodė plius dydžio musulmonė. To visiškai užtenka“.

Kaip nusprendei tapti stilinga pozityvaus savęs priėmimo judėjimo dalimi?

Todėl pradėjau daug sportuoti ir badauti tam, kad tapčiau stilinga ir graži. Nes lieknumas buvo prilyginimas grožiui.

Stilinga asmenybė Leah Vernon

Brendimo laikotarpiu mano kūnas pradėjo labai stipriai keistis, priaugau nemažai svorio. Kai tuo tarpu lieknos merginos sulaukdavo nemažai dėmesio iš vaikinų, aš buvau ta apkūni mergaitė pastoviai tyliai tūnanti užnugariuose.

Juolab, kad aplinkui niekur nemačiau įžymių gražių moterų labiau atstovaujančių mano tipo sudėjimą. Aš norėjau atrodyti, kaip tie modeliai, kurie buvo ant žurnalų viršelių, televizijoje ir reklaminiuose plakatuose. Ir visuomet nemėgau savo kūno, nes jis toli gražu nebuvo panašus į jų.

Todėl pradėjau daug sportuoti ir badauti tam, kad tapčiau gražia. Nes lieknumas buvo prilyginimas grožiui. Aš tapau ligone, kad tik nebūčiau stora. Nes juk moterys ir merginos būtent tai ir daro, kuomet jaučiasi negražios. Jos nori fiziškai pasikeisti.

2013 metais pradėjau rašyti tinklaraštį apie madą ir gyvenimišką patirtį, kaip būti savimi besididžiuojančia musulmone juodaode moterimi. Be to norėjau parodyti pavyzdį, kad bet kas panašus į mane, gali jaustis gražia, pasitikinčia, save priimančia ir sveika asmenybe. Pradžioje nelabai numaniau, ką ir kaip daryti, tačiau pradėjus skrieti pirmiems moterų laiškams iš viso pasaulio supratau, kad einu teisingu keliu.

Kaip į tavo veiksmus reagavo šeima?

Pradėjusi mesti svorį, ji netgi mane sveikino su pasiekimais. Tačiau nelabai domėjosi, kokia buvo viso to kaina.

Stilinga asmenybė Leah Vernon

Mano mama jaunystėje taip pat turėjo valgio sutrikimų. Ji pastoviai stengdavosi, kuo mažiau valgyti tam, kad būtų liekna. To paties reikalavo ir iš mūsų. Jai atrodė, kad visuomenėje priimami tik liekni žmonės, t.y. storas kūnas – blogai, lieknas – gerai.

Todėl, kai pradėjau mesti svorį, ji netgi mane sveikino su pasiekimais. Tačiau nelabai domėjosi, kokia buvo viso to kaina. Nežinojo, kad kentėjau galvos skausmus dėl nepakankamos mitybos, kad pastoviai verkiau, nes bijojau priaugti bent 1 kilogramą ir depresuodavau, jeigu bent vienas nenukrisdavo.

Kuo labiau mažėjo svoris, tuo daugiau sulaukdavau žinučių, kokia sulieknėjusi ir graži esu. Bet, nepriklausomai nuo to, viduje aš vis tiek jaučiausi stora, baisi ir nieko verta. Tikėjausi, kad pasikeitus kūnui tapsiu laiminga, o gavosi netgi priešingai.

Kaip įvyko lūžis, atvedęs į meilę sau?

Suvokiau, kad vietoj pastovaus savęs varžymo, ką storos merginos gali ir ko ne, galėčiau daugiau laiko praleisti kurdama, keliaudama, uždirbdama pinigus ar tiesiog stiprindama dvasinį pasaulį.

Stilinga asmenybė Leah Vernon

Neseniai išsiskyriau su vyru. Santuokoje praleidau beveik dešimt metų. Per tą laikotarpį išbandžiau įvairiausių priemonių, kaip sumažinti save: veganiška mityba, vienas valgymas per dieną, jokio valgymo ir panašiai.

Kol vieną rytą 2013 metais atsikėliau su mintimi, kad pavargau nuo to, kaip svoris reguliuoja mano gyvenimą ir nuo kasdieninių minčių apie jį. Ar eidavau vakarieniauti, ar į pasimatymą, ar tiesiog pasivaikščioti svoris visuomet buvo mano problema.

Suvokiau, kad vietoj pastovaus savęs varžymo, ką storos merginos gali ir ko ne, galėčiau daugiau laiko praleisti kurdama, keliaudama, uždirbdama pinigus ar tiesiog stiprindama dvasinį pasaulį.

Todėl pradėjau rašyti tinklaraštį ir netgi dalyvauti fotosesijose. Nors modelio darbas ne iš karto pasisekė. Po pirmojo bandymo, negalėjau žiūrėti į save nuotraukose. Nors fotografas sakė, kad atrodau nuostabiai, tačiau aš mačiau tik savo dvigubą pagurklį, storas rankas bei riebalų rinkes turinčią nugarą. Aš sau atrodžiau tiesiog stora ir baisi. Todėl nusprendžiau daugiau nebesifotografuoti.

Vietoj storos ir baisios aš mačiau save gražią ir patrauklią.

Kol po metų draugė gudrių pinklių dėka įtraukė mane į fotosesiją. Pamačius nuotraukas mano jausmas buvo priešingas tam ankstesniam. Vietoj storos ir baisios aš mačiau save gražią ir patrauklią. Aš pamilau savo taip anksčiau nekenčiamą dvigubą pagurklį, storas rankas ir netobulą šypseną. Aš iš naujo įsimylėjau savo kūną, kurio tiek ilgai nekenčiau. Aš pradėjau dievinti jo išskirtinumą ir save, kaip stiprią, išsilavinusią juodaodę musulmonę. Tai, ko labiausiai bijojau, man padėjo save pamilti.

Kokie didžiausi iššūkiai?

Manau, kad spalvų, kūnų ir kultūrų įvairovės trūksta ne tik sklaidos kanaluose, bet ir pačiose reklamos kūrėjų komandose.

Stilinga asmenybė Leah Vernon

Nors ir daugėja kūnų įvairovės medijoje, tačiau to negana. Nes nuėjus pavyzdžiui į knygyną pamatysite, kad net ant 95% knygų viršelių šypsosi aukštos, lieknos, baltaodės moterys su tobulai baltomis šypsenomis. Tas pats ir su reklamomis, žurnalais ir visa medija.

Manau, kad spalvų, kūnų ir kultūrų įvairovės trūksta ne tik sklaidos kanaluose, bet ir pačiose reklamos kūrėjų komandose. Dauguma jų į darbą priima vieno tipo darbuotojus, kurie turėtų kurti reklamas skirtingų išvaizdų, spalvų, religijų ir kultūrų žmonėms. Tačiau, kaip jie gali tai daryti, jeigu patys nėra niekada buvę tokių žmonių kailiuose? Todėl didesnė įvairovė marketingo komandose, sukurtų platesnį idėjų spektrą.

Reakcija į komentarus.

Moteris niekuomet nebus pakankamai gera visiems. Tad, kodėl gi vietoj to, kad stengtumėmės įtikti kitiems, nesusikoncentravus į tai, kas mus pačias daro laimingomis?

Moters kūnas sulaukia kur kas didesnio vertinimo nei vyro. Tai jis per plonas, tai per storas, tai per raumeningas, tai per gležnas. Ir  šioje situacijoje niekada nebus vieno nugalėtojo. Moteris niekuomet nebus pakankamai gera visiems. Tad, kodėl gi vietoj to, kad stengtumėmės įtikti kitiems, nesusikoncentravus į tai, kas mus pačias daro laimingomis?

Susitikimuose su merginomis, visuomet pabrėžiu, kad moters kūnas sulaukia pastovaus puolimo iš visuomenės, medijos: tau reikia didesnės krūtinės, užpakalio, puresnių plaukų, platesnės šypsenos, putlesnių lūpų. Kol galų gale tampi panašią į nelaimingą plastikinę lėlę. Jeigu norite priaugti svorio arba numesti, tai taip ir darykite, nesivaržydami, ką apie tai pasakys kita. Svarbiausia, kad atrastumėte laimės ir meilės sau balansą.

Moteris niekuomet nebus pakankamai gera visiems. Tad, kodėl gi vietoj to, kad stengtumėmės įtikti kitiems, nesusikoncentravus į tai, kas mus pačias daro laimingomis?

Čia neina kalba apie tai, kaip komentuojantiems atsakyti teisingai ar pateisinti save. Svarbiausia, ar jūs pasitikite savimi, patiriate ir mėgaujatės gražiausiomis akimirkomis, jaučiate malonumą tame, ką darote bei kokį pavyzdį rodote kitiems. Ne visuomet reikia atsakinėti į klausimus teisinantis už tai, kas esi. Meilė sau ir tos žinutės skleidimas kitoms moterims jau yra didelis darbas. Jūs neprivalote patenkinti visų esančių aplink.

Aš pati sportine veikla užsiimu penkis kartus per savaitę. Todėl mane erzina, kai stori žmonės prilyginami daug valgantiems tinginiams su bloga sveikata. Pažįstu daug lieknų moterų, surūkančių po pakelį cigarečių per dieną, negeriančių pakankamai vandens ir besimaitinančių nesveiku maistu. Todėl neįmanoma tik pažiūrėjus į žmogų padaryti stereotipais grįstas išvadas.

Kas tau yra gražus žmogus?

Man nėra nieko gražiau, kai žmonės padeda atrasti stiprybę, pasitikėjimą ir grožį vieni kituose.

Ar nuogas kūnas padaro moterį stipresne?

Yra palaimintas tas, kuri turi gražią išvaizdą, tačiau dar didesnė palaima yra turėti patrauklų, įkvepiantį ir susidomėjimu gyvenimu pulsuojantį vidų.

Būdama musulmone, minimaliai rodau savo kūno, tačiau dėl to nesijaučiu mažiau seksuali. Pastebėjau, kad dauguma tinklaraštininkių apsinuogindamos siekia ne tik dėmesio, bet ir sukurti pasitikėjimą savimi.

Jaunoms merginoms visuomet sakau, kad nesijaustų įpareigotos kitų rengtis taip, kaip joms nekomfortabilu.

Iš principo išorinis grožis yra labai išaukštintas šiuolaikinėje visuomenėje. Yra palaimintas tas, kuri turi gražią išvaizdą, tačiau dar didesnė palaima yra turėti patrauklų, įkvepiantį ir susidomėjimu gyvenimu pulsuojantį vidų.

Stiliaus ikonos?

Cher ir Rihanna, kurios, nepaisydamos kitų nuomonės, kuria naujas stiliaus taisykles.

Plius dydžio tinklaraštininkės „Flaws of couture“, „Everything curvy and chic“, „The B word“, Essie Golden.

Savo apranga stengiuosi ne tik išreikšti požiūrį bet sukurti meno kūrinį. Kartais tai būna įkvėpta punk roko, kartais Beyonce, kartais tiesiog vienaragių. Dievinu semtis idėjų iš skirtingų kultūrų, erų, stilių ir asmenybių. Taip deriniai tampa išskirtiniais ir man gera juos dėvėti.

Knyga

Stilinga asmenybė Leah Vernon

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO