Knygų pripildytas ruduo

Knygų įkvėptas mėnuo

Kiek knygų per mėnesį, savaitę, savaitgalį perskaitote?

Atsimenu mokykloje mes turėjome mokytoją, kuri kiekvieną mėnesį liepdavo (tuomet tai man skambėdavo, kaip liepimas, dabar aš tai vadinčiau protingu siūlymu) perskaityti tam tikrą kiekį knygų. Kiekvieną perskaitytąją reikėdavo aprašyti ir dar vizualiai įprasminti piešinyje.

Prisipažinsiu, labai man nesisekė su tuo skaitymu, o ypač, kai reikėdavo įgyvendinti mėnesines dogmas. Tai aš tiesiog nusirašinėdavau ir sava vaizduote, pagal nurašytas kelias eilutes, interpretuodavau piešinius.

Ir būtent dabar man taip pavydu klausytis draugų pasakojimų, kaip jie su užsidegimu skaitydavo tas knygas. Nes, atrodo, tiek daug įvairių piešinių galėjau prisipaišyti savo fantazijose. Ir su Džeromo S. Selindžerio Houldenu susipažinti daug anksčiau nei sulaukus 24-osios gyvenimo vasaros.

Galbūt todėl, kad neišsiugdžiau skaitymo įpročio, tai ir dabar jis nėra mano pastovi būsena, o tik laikotarpiais užplaukiantis antplūdis. Ir dabar yra būtent tas laikotarpis, kai man tiesiog smegenyse nesusiveda taškai, kaip aš galėjau tiek daug knygų prašvaistyti veltui. Todėl vienu metu bandau net kelias skaityti. Mano dienos emocijos nulemia, kurią atsiversiu vakare.

Šiandien norėčiau su jumis pasidalinti mano šio mėnesio skaitomomis ir tomis, kurios dar tik laukia eilėje.

„Trečiojo Reicho triumfas“ R. Petrauskas 

Apie ją buvau girdėjusi tiek iš skaitovų, tiek iš istorikų, tiek iš draugų, gavusių jas kaip dovanas. Pritariu, kad tai nuostabi dovana siekiančiam žinių žmogui, o ir taip pat tokiam kaip aš, kuris gal sunkiai gaudosi, kuo svarbi Versalio sutartis ir kaip pasikeitė Europos žemėlapis po Molotovo- Ribentropo pakto. Atrodo lyg skaityčiau romaną su tragiškomis detalėmis ir išskaičiuotais bei žmonių gyvybėmis paremtais sandoriais tarp tuometinių galingųjų.

 „Pietinia kronikas“ R. Kmita

Pastarąją gavau kaip vieną rekomenduotinų perskaityti iš knygų skaitymo magnato Donato Pūslio. Lengvu, sarkastišku ir šiaulietišku tonu parašytas popromanas, kuriame vaikinas pasakoja apie savo posovietinę kasdienybę Šiauliuose. Kadangi pati dar tik pradėjau ją skaityti, tai nenoriu sugrįžti į mokyklą ir nusirašinėti nuo kitų puslapių, kokį jausmą sukelia ir apie ką yra ta knyga. Tik dėl vieno esu tikra, kad kalbėjimo tonas žiauriai juokings.

 „Prancūzija Mon amour“ E. Umbrasaitė

Laukiančiųjų sąraše ši knyga yra pirmoje vietoje. Ir tikrai ne vien, kad nuostabioji prancūzaitė Erika yra mano bičiulė, bet ir todėl, kad aš likau ašarų pakalnėje skaitydama jos „Vienos krūties istorija“ ir įsimylėjau iki pirštų galiukų visus romano „Moteris katė ir jaunas mėnulis“ herojus. Autorė užsiminė, kad naujojoje knygoje manęs laukia nusivylimas idealizuotais prancūzais, bet iš kitos pusės, aš niekada ir nebuvau jų fanė. Mano silpnybė yra Ispanija.

Tai kokias knygas skaitysite šį savaitgalį jūs?

Ramaus lapkričio savaitgalio derinys  sukurtas iš prekės ženklo SAMOON by GERRY WEBER  asortimento, kurį galite rasti parduotuvėse „Gerry Weber“ (Panoramoje) ir  Gedimino 22 .

 

SHARE:


0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

ĮKVEPIANTYS VIDEO